You are currently viewing <strong>Koncerty organizowane przez Mirka Mastalerza, które odbyły się w Jerzwałdzie</strong>

Koncerty organizowane przez Mirka Mastalerza, które odbyły się w Jerzwałdzie

Koncert nr 1. – 18.01.2009 zagrał Maciej Markiewicz – fortepian

W dniu w18 stycznia br. odbył się w Jerzwałdzie (Sala Parku) koncert pt. „Classic mits boogie” w wykonaniu Macieja Markiewicza (fortepian). Artysta zaprezentował publiczności blisko dwugodzinną ucztę muzyczną. W utworach klasycznych umiejętnie przechodził do stylu boogie -woogie i porywał publiczność szybkimi rytmami z charakterystycznymi, mocnymi figurami basowymi. Nogi same rwały się do tańca ( na siedząco).

Maciej Markiewicz – to światowej klasy pianista, którego styl wychodzi poza proste klasyfikacje. Od ponad 30 lat tworzy muzykę zarówno o charakterze czysto klasycznym, we własnych, unikatowych aranżacjach, jak i muzykę filmową, jazz, blues czy boogie-woogie, oryginalnie łącząc różne style i gatunki muzyczne.

Koncert nr 2. – 19.04.2009 zagrali pianiści Michał Krężlewski (Polska) oraz Kirył Keduk (Białoruś)

Koncert nr 4.  – 2.09.2009 wystąpił pianista Stanisław Deja

W dniu 2 września br. O godz. 19.00 w Sali Parku w Jerzwałdzie zabrzmiała znowu muzyka fortepianowa. Wystąpił z recitalem STANISŁAW DEJA – pianista, nauczyciel, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, wybitny interpretator muzyki Mozarta i Chopina, W latach 80 i 90 tych XX w dziennikarz Radio Wolna Europa.

Koncert specjalny. – 15.06.2010 w Zalewie  w ramach 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, wystąpiła z recitalem pianistka Aleksandra Mozgiel. Po koncercie Jam Session w Jerzwałdzie.

„Chopin Przyjechał”, to jedna z cyklicznych imprez w Roku Chopinowskim pod patronatem TVP i Polskiego Radia. Jeden z tych koncertów zasponsorowała dla zalewskiej publiczności firma Pianoforte Concert Management z Jerzwałdu.

15 czerwca o godz. 18.00 w Sali Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Zalewie zagra [b]Aleksandra Mozgiel[/b], która ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej – Zydroń. Studiowała także w Paryżu i Hanowerze.

Jest laureatką ponad 30. nagród krajowych i zagranicznych, m.in. I Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Krakowie, I Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi, II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Illzach we Francji, II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Johannesa Brahmsa w Austrii, Laureatka Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Koncert nr 5. – 14.08.2011 Była to pierwsza edycja imprezy z cyklu „Raz w Roku w Jerzwałdzie”

Wystąpili: Ewelina Duda —  śpiew (muzyka rozrywkowa, taneczna), Stanisław Deja — fortepian (klasyka), Sławek Jaskułke — fortepian (jazz),  Justyna Chmielowiec — fortepian (klasyka), Apolinary Polek — gitara, śpiew (poezja śpiewana) i Mirosław Duda — fortepian, syntezatory, akordeon.

Sławek Jaskułke odtąd chętnie do Jerzwałdu przyjeżdża.

Publiczność chyba zadowolona.

oto recenzja w Kurierze Iławskim

Szczegółyy na forum: http://forum.jerzwald.pl/viewtopic.php?t=1260

Koncert nr 6. – 14 marca 2013 wystąpił pianista Oskar Stabno

Pianista ten mimo młodego wieku, dał się już poznać jako genialny interpretator standardów jazzowych oraz opracowań muzyki popularnej. Występował u boku takich sław pianistycznych jak Leszek Możdżer i Adam Makowicz

Oskar Stabno jest absolwentem Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego oraz uczniem znanego pianisty i pedagoga Piotra Kałużnego. Zafascynowany brzmieniem i techniką gry swojego imiennika Oskara Petersona odkrywa przed słuchaczem możliwości brzmieniowe i techniczne fortepianu. Jego gra to porywająca wirtuozeria oprawiona elegancją i smakiem. W programie koncertu znajdą się także interpretacje standardów jazzowych m.in.: Duka Ellingtona, Billa Evansa czy Jeffa Jenkinsa.

Koncert nr 7.  – 21.06.2013 wystąpił zespół „Musical Bridges”  w składzie: Amana Melome (USA) – wokal. Maurizio Rolli (Włochy) — bas, Giancarlo Alfani  (Włochy) – gitara, Jacek Pelc ( Polska) – perkusja

Amana Melome dała się poznać jako wokalistka, która w równym stopniu fascynuje miłośników jazzu, jak i reggae, funk czy electro-house. Razem z nią wystąpi polsko-włoski zespół świetnych jazzmanów: gitarzysta Giancarlo Alfani, basista Marizio Rolli i perkusista Jacek Pelc.AMANA MELONE – to wokalistka i autorka tekstów, śpiewająca po włosku, francuksu, niemiecku i angielsku. Chociaż urodziła się w Niemczech, to dorastała otoczona euro-karaibsko-amerykańską muzyką. Jej babcia śpiewała jazz, a dziadek grał w zespole Duke’a Ellingtona. Sama tworzy dziś dużo bardziej nowoczesną, elektroniczno-taneczną muzykę, przesiąkniętą soulem, reggae, funkiem i disco, ale nie stroniąca od electro-house’owych czy broken-beatowych rytmów.
Amana wyjechała do Ameryki, gdzie spotkała Saverio „Sage” Principini i nagrała swój pierwszy album – „Indigo Red”. Brzmi on niezwykle oryginalnie i świeżo i z pewnością przypadnie do gustu zarówno fanom 'czarnych’ gatunków muzycznych, jak wielbicielom parkietowego hedonizmu.

W 2011 roku ukazał się jej drugi album – „Phoenix Rising”, nagrany w Henson Recording Studios w Hollywood. Ta niezwykła mieszanka jazzowych dźwięków z neo-soulem, funkiem, folkiem i reggae ugruntowała pozycję Amany na światowych senach koncertowych.

GIANCARLO ALFANI
Zaczął uczyć się gry na gitarze w wieku 13 lat, a podczas jego studiów uczęszczał na zajęcia prowadzone przez takich muzyków jak Scott Henderson, Gary Willis, Mike Stern, James Findlay, Barret Tagliarino, Tony De Caprio czy J. Stowell. Wykładał jako nauczyciel gitary w szkole muzycznej V. Menna w Pescara, nell’Accademia Musicale Atessana (AMA) oraz Akademii Muzycznej w Pescara (AMP).
W 1999 roku otrzymał stypendium na Columbia College w Chicago, gdzie miał możliwość studiowania między innymi z Billem Russo, Scottem Hallem, Frankiem Dawsonem i Tedem Hodgartem. W sierpniu 2000 roku został wybrany jednym z 10 uczestników włoskiego konkursu dla gitarzystów jazzowych Eddie Lang, w czerwcu 2002 roku zdobył drugą nagrodę w konkursie Jazz Baroda.

MAURIZIO ROLLI
Były basista włosko-amerykańskiego kwartetu RARE. Jego CD – hołd muzyce Jaco Pastoriusa (z udziałem Michaela Manringa i Mike Sterna) zostało wybrane 'CD of the Month’ przez amerykański magazyn 'Bass Player’.
Aktywnie pracuje jako konsultant i demonstrator firm Mark Bass i Mayones. Jest również nauczycielem w konserwatorium Luisa D’Annunzio w Pescara.
W swojej karierze współpracował między innymi z Chaka Khan, Mike’m Sternem, Peterem Erskinem, Hiramem Bullockiem, Bobem Sheppardem i Mauro Negri.

JACEK PELC
Unikalny przypadek perkusisty, który jest jednocześnie komponującym muzykiem, konceptualistą i leaderem wielu własnych projektów artystycznych od dwuosobowej miniformacji GuDrumBa Duet do projektu z udziałem 30-osobowej orkiestry kameralnej i najwybitniejszych muzyków polskiej oraz światowej sceny jazzowej (Zbigniew Namysłowski, Jarek Śmietana, Leszek Kułakowski, Krzesimir Dębski, Janusz Muniak, David Friedman, Ed Schuller, Eddie Henderson, Pete Lockett i wielu innych). Jego kompozycja zatytułowana „GuDrumBa” ukazała się drukiem na łamach European Real Book – The Best of Contemporary Jazz from Europe wydanej przez Sher Music Co. z USA – to kolekcja zapisów nutowych najjlepszych kompozycji takich artystów jak m.in. Joe Zawinul, Django Reinhardt, Ennio Morricone. Podczas występów estradowych Jacek Pelc często wciąga i angażuje publiczność do wspólnych rytmicznych zabaw. Wirtuoz rozbudowanego zestawu instrumentów perkusyjnych. Obok bogatej dyskografii w roli sidemana Jacek jest również autorem kilku własnych płyt CD/DVD. Pelc posiada bardzo cenne zawodowe doświadczenia jako perkusyjny edukator, recenzent muzyczny oraz redaktor naczelny magazynu Top Drummer.

?????????????

Koncert nr 8. – 19.06.2014  wystąpili: Monika Borzym   – wokalistka, Bogdan Hołownia – fortepian

To plenerowe wydarzenie miało się rozpocząć 19 czerwca 2014 roku o godzinie 20. A tu jak na złość — idzie burza, za chwilę lunie ulewny deszcz, wieje porywisty wiatr, zimno jak diabli. — Monika rozgrzewa się kubkiem czegoś mocniejszego, a my czekamy na zmiłowanie niebios — śmieje się Mirek. — Fortepian, nagłośnienie, krzesła na widowni — wszystko przygotowane, a tłum zaproszonych gości już czeka na plaży. Co teraz? Okazuje się jednak, że nie na darmo wystawiali kromkę chleba i częstowali muzyką tutejszego kłobuka. Nagle niebo się rozpogodziło, wiatr przeniósł ciężkie, burzowe chmury dalej i wyszło piękne słońce. I koncert też był piękny! Przy akompaniamencie Bogdana Hołowni, Monika Borzym zaśpiewała wiele klasyków, między innymi piosenki z repertuaru Wasowskiego i Przybory.

Druga, bardziej kameralna część koncertu odbyła się już pod gościnnym dachem Pianoforte Hall i nie trzeba było wołać kłobuka na pomoc.

Koncert nr 9. – 24.07.2014 wystąpił pianista Leszek Możdżer solo

Było w Pianoforte Hall jeszcze wiele ciekawych wydarzeń, Jerzwałd odwiedzali słynni pianiści, wokaliści i inni muzycy. I nie tylko muzycy. W dniu 24 lipca 2014 roku odbyło się otwarcie wernisażu malarstwa Alfonsa Kułakowskiego, które poprzedził występ znakomitego pianisty Leszka Możdżera. To była niezapomniana, multidyscyplinarna impreza kulturalna pod tytułem „Obrazy-Dżwięki”. Bohaterów nie trzeba przedstawiać: Alfons Kulakowski i Leszek Możdżer to klasa sama w sobie! Przyszły tłumy, część widzów nie zmieściła się na sali i słuchała koncertu na zewnątrz. Na szczęście pogoda była wspaniała.

Oto galeria zdjęć z tej imprezy:

Koncert nr 10.  – 14.03.2015  wystąpił z recitalem fortepianowym pianista Jan Krzysztof Broja

14 marca 2015 w Jerzwałdzie wystąpił znakomity pianista Jan Krzysztof Broja
Tytuł koncertu:
Jan Krzysztof Broja – muzyka umysłu, muzyka duszy, muzyka serca.
Artysta wykonał dwie Sonaty Ludwiga van Beethovena, 3 Preludia i 3 Etiudy Claude Debussego oraz na bis Kołysankę Fryderyka Chopina.
Ze względu na małą powierzchnię naszej sali koncert był tylko na zaproszenia.
Siedemdziesięciu gości szczelnie wypełniło salę i wysłuchało z uwagą recitalu. Sam artysta stwierdził, że repertuar był trudny zarówno dla pianisty jak również dla publiczności, ale obie strony były zadowolone. Po koncercie biesiadowaliśmy, graliśmy oraz rozmawialiśmy nie tylko o muzyce. W Jamm Sessions wystapili obok J.K. Broji – Stanisław Deja i Mirosław Duda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koncert nr 11. – 4.06. 2015  wystąpili:  Urszula Fryzka i legendarny gitarzysta zespołu „Dżem” Jurek Styczyński oraz Andrzej „emoll”

Kowalczyk w nastrojowym koncercie.

Fotorelacja z koncertu na forum: http://forum.jerzwald.pl/viewtopic.php?t=1936

Koncert nr 12.  – 6.06.2015 w ramach cyklu „Raz w Roku w Jerzwałdzie” wystąpił zespół „Wszyscy Byliśmy Harcerzami”.

Koncert nr 13. – 10.07.2015  na którym wystąpiła Nula Stankiewicz i Janusz Strobel.

Tytuł koncertu „Trzeba marzyć”. Janusz to mój gitarowy idol i tym koncertem  spełnił  moje młodzieńcze  marzenie

Koncert nr 14. – 30.12.2015 dzień przed sylwestrem, Beata i Mirek zaprosili do zimowego Jerzwałdu tenora Bogusława Bidzińskiego. Z akompaniamentem pianisty Stanisława Deji wykonał on brawurowo pieśni neapolitańskie. Bogusław Bidziński to śpiewak operowy o światowej sławie. Na co dzień mieszka i pracuje w Zurychu.

Koncert nr 15. – 13.03.2016 koncert, w którym wystąpili: Leszek Możdżer, Barbara Drążkowska, Stanisław Deja, Kirył Keduk,

Był to koncert z okazji urodzin Beaty. Nie dojechała Miyako Arishima. Zagrał natomiast Kirył Keduk.

Gwiazdą wieczoru była Barbara Drążkowska, pianistka na stałe mieszkająca w Belgii.

Koncert nr 16. – 26.05.2016  wystąpili Artur Dutkiewicz oraz Jerzy Małek Group i  Maciej Markiewicz

Koncert nr 17. – 7.01.2017   wystąpił  Krzysztof Malinowski

Koncert odbył się w Jerzwałdzie 7.01.2017 w Pianoforte Hall

Krzysztof Malinowski to uznany i ceniony gitarzysta, wokalista oraz autor wielu przebojowych piosenek w klimatach Krainy Łagodności. Miłośnik amerykańskiej muzyki folk, blues, country i rock. Występował na festiwalach muzycznych w Polsce, USA i Kanadzie. Oklaskiwano go na scenach wielu miast min: Nowy York, Chicago, Filadelfia, Washington, Toronto, Kraków, Warszawa, Gdańsk, Sopot i wielu innych. Obdarzony ciepłym głosem i imponująca technika gry na gitarze, szybko nawiązuje kontakt z publicznością co sprawia ze każdy jego koncert jest wyjątkowym przeżyciem artystycznym.

Koncert nr 18. – 15.06.2017 wystąpili Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Koncert nr 19. – 16.06.2017  wystąpili   Algorhythm Quintet i gościnnie Leszek Możdżer & Gloria Campaner.

Koncert nr 20. – 5.08.2017 wystąpił  Adam Palma  solo

Następnego dnia po koncercie wspólny rejs Wikingiem na Kropówkę.

Koncert nr 21. – 31.05.2018  – Raz w Roku w Jerzwałdzie wystąpili Wojtek Myrczek i Paweł Tomaszewski

Koncert nr 22.   – 1.06.2018 wystąpili Jan Krzysztof Broja  oraz Józef Skrzek

Koncert nr 23. –  2.06.2018  wystąpili Grzegorz Tarwid i Tomek Markanicz  oraz Jorgos Skolias i Dominik Wania

Koncert nr 24 – 15.08.2018  wystąpili Adam Makowicz i Krzysztof Medyna

Koncert nr 25. – 31.08.2018 wystąpił zespół Cisza

Koncert nr 26. 19.06.2019 wystąpiła Karen Edwards z zespołem w składzie: Andrzej Gondek – gitara, Adam  „Szabas” Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – perkusja

Koncert nr 27. – 28.08.2019 roku odbył się Koncert pod Katalpą –  ci co byli uczestnikami tego wydarzenia to wiedzą, że wydarzenie było bez  precedensu.

Koncert, początkowo zaplanowany w Pianoforte Hall ostatecznie odbył się pod katalpą ja jednym z podwórek jerzwałdzkich.

Wybitni artyści – Najpiękniejsza muzyka – Piękna sceneria – Natura.

Wystąpił wówczas duet pianistów Leszek Możdżer & Gloria Campaner. Dzień był wtedy bardzo słoneczny lecz wieczorem pojawiły się nad Jerzwałdem  chmury.  Scenę ustawiłem pod rozłożystym drzewem, katalpą a na niej oryginalny  turecki dywan i dwa koncertowe fortepiany. Koncert zaczął się cudownie. Dźwięki fortepianu Leszka Możdżera splatały się z grzmotami piorunów ale nie padało przez półgodziny. Tylko błyskawice tych piorunów pięknie rozświetlały scenę. Dopiero pod koniec pierwszego utworu granego przez Glorię, a był to „Clair de lune ” C. Debussy’ego zaczęło kropić. Zabezpieczyliśmy więc instrumenty i przenieśliśmy się do naszego domu. Tam  stały już nastrojone  dwa inne instrumenty przy których zasiedli pianiści a wkoło nich publiczność. Koncert prowadził Jan Popis.

O tym koncercie najpiękniej napisał prowadzący, Jan Popis: „

28.06.2019. Jerzwałd – Mazury

LESZEK MOŻDŻER i GLORIA CAMPANER

Zaczęło się wszystko cudownie i… szczęśliwie, mimo grozy burzy, cudownie się zakończyło. Najpierw w ładnym, przydomowym ogrodzie, pod rozłożystym drzewem (wiadomość dla dendrologów – pod katalpą) stanęły 2 Steinwaye nastrojone na a – 432. Publiczność przyjechała z bliska i z daleka. Po krótkiej mojej zapowiedzi, rozpoczął świetnym recitalem – „w swoim stylu” LESZEK MOŻDŻER, po czym poprosił do fortepianu, występującą z nim w duecie, cieszącą się wysoką renomą międzynarodową – GLORIĘ CAMPANER. Zaczęła od „Światła księżyca” Debussy’ego, w wolniejszym nieco tempie, dając nam szansę wsłuchania się w owo niezwykle „rozszczepianie” dźwięku na jego „składowe barwy”. Mniej więcej w połowie, dająca już znać o sobie burza, przybrała na sile, a jej błyskawice stworzyły jedyną w swoim rodzaju, acz groźną, scenerię. Słowem, mieliśmy i rozszczepienie na barwy muzycznego dźwięku i rozszczepienie światła burzowych błyskawic!. Dalej, już jak najszybciej trzeba było okryć fortepiany i ewakuować się do bezpiecznego miejsca. Takie się znalazło, bo przecież Jerzwałd to miejsce MIRKA MASTALERZA, który w swoim domostwie ma zawsze kilka instrumentów (pozostałych kilkanaście jest w tym czasie „w trasie”) i tym razem, na pianinach Förstera można było kontynuować koncert. Atmosfera była wspaniała. Usłyszeliśmy Asturię Albeniza, „Dla Aliny” Pärta, Wariacje n/t. Paganiniego Lutosławskiego, Toccatę Prokofiewa, Libertango Piazzolli, Brasileirę Milhauda. Zaprezentowane wersje na 2 fortepiany są swojego rodzaju transkrypcjami, w których do tekstu oryginalnego Leszek Możdżer „dogrywa” swoje jazzowe kadencje i kontrapunkty. Znakomita idea, zwłaszcza gdy brane są pod uwagę takież właśnie „hity” muzyki klasycznej. Świetny koncert, świetne atmosfera. Co znaczy spontaniczność, i w ogóle tzw. „bliskość muzyki”!

Jan Popis – krytyk muzyczny (niezależny)”

Koncert nr 28. – 11.06.2020 roku (czwartek) odbył się w Jerzwałdzie koncert z cyklu „Raz w Roku w Jerzwałdzie” – wystąpił  syberyjski bard Evgen Malinowski

Żeńka zaśpiewał ballady m.in. Wysockiego, Okudżawy i Rosenbauma – dał prawdziwy spektakl. A jako zawodowy aktor, potrafi zauroczyć publiczność.

Koncert nr 29. – 17.08.2020  Jazzwałd’20 – wśród wykonawców przy fortepianie zasiadł Leszek Możdżer. Obok niego dwaj inni wybitni pianiści, Waldemar Malicki oraz Janusz  Olejniczak. Było solo i w duecie a nawet pojawiły się tria różnorakie. Nie tylko pianiści,  usłyszeliśmy bowiem również Krzesimira Dębskiego, skrzypka i kompozytora oraz Adama Palmę, gitarzystę oraz wokalistkę jazzową Annę Serafińską.  

Taki skład muzyków na jednym koncercie mógł zdarzyć się tylko w Jerzwałdzie.

Skrót koncertu:

Koncert nr 30. – 31.08.2020 wystąpiła  Ilona Damięcka Trio  wraz z pianistką wystąpili Paweł Urowski – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja artyści zaprezentowali materiał z płyty  Hope

Koncert nr 31. – 11.06.2021 Raz w Roku w Jerzwałdzie – Wystapili: Jacek Drażkowski, Slawek Jaskulke, Evgen Malinowski, Stanislaw Deja, Miroslaw Duda oraz Leszek Mozdzer. 3 godzinny spektakl z prozą Zbigniewa Nienackiego, poezją Bulata Okudzawy i Wlodzimierza Wysockiego oraz muzyką fortepianową. Scena plenerowa na boisku sportowym w Jerzwaldzie.

Koncert nr 32. – 17.08.2021  Jazzwałd’21  wystąpili:

Kirył Keduk – fortepian

Mikhaił Radunski – wiolonczela

Andrzej Zielinski (Skaldowie) – fortepian, śpiew

Jacek Zielinski (Skaldowie) – skrzypce, śpiew

Stanisław Deja (Skaldowie) – fortepian

Paweł Rurak – Sokal (Blue Cafe) – fortepian, gitara

Dominika Gawęda (Blue Cafe ) – wokal

Łukasz Sztaba (Blue Cafe) – fortepian

Michał Grott (Blue Cafe) – bas

Mateusz Krawczyk (Blue Cafe) – perkusja

Filip Dzierżawski (Blue Cafe) – trąbka

Tomasz Grzegorski (Blue Cafe) – saksofon

Adam Palma – gitara

Tomas Sanchez – instrumenty perkusyjne

Jerzy Styczyński – gitara

Urszula Fryzka Styczyńska – wokal

Leszek Możdżer – fortepian

Piotr Lemańczyk – kontrabas

Tomasz Łosowski – perkusja

Agnieszka Konieczna – Kuk – sopran

Tomasz Kuk – tenor

koncert poprowadził Jan Popis

na scenie głównej wystąpiło 21 wybitnych muzyków

natomiast na Jam Session, który odbył się zaraz po jerzwałdzkim koncercie w OTVP w Sarnówku wystąpili:

Tomasz Sowinski – perkusja

Artur Jurek – fortepian

Tomasz Grzegorski – saksofon

Darek Herbarz – saksofon

Piotr Kułakowski – kontrabas

Joanna Knitter – wokal

Aleksandra Mońko – fortepian

oraz

Evgeni Malinowski – bard syberyjski

Koncert nr 33. – 16.06.2022,  Raz w Roku w Jerzwałdzie – wystąpili: Marek Majewski, Gośka Bańka, Joanna Kondrat i Artur Sychowski (ArturMoon), którzy po raz pierwszy odwiedzili Jerzwałd oraz Eugeniusz Malinowski, Mirek Duda, Adam Sypniewski i Kirył Keduk,

Koncert nr 34. – 1.08.2022 Jazzwałd’22 –  Wystąpili: Przemek Dyakowski, Wojtek Staroniewicz, Joanna Knitter, Dominik  Bukowski, Janusz Mackiewicz, Maks Kreft, ArturJurek, Janusz  Olejniczak,  Patrycja Piekutowska, Artur Moon, Adam Czerwiński, Marcin Wądołowski, oraz Piotr Lemańczyk. Prowadzenie koncertu-  Jan Popis. Po głównym koncercie w Sarnówku rozpoczął się  JamSession – zagrał zespół w składzie: Tomek Sowinski (perkusja), Piotr Kulakowski ( kontrabas), Darek Herbarz ( saksofon), Tomasz Grzegorski (saksofon) i Ilona Damiecka (fortepian)

Koncert nr 35 2023.06.08 

Kolejna edycja  „Raz w roku w Jerzwałdzie” oraz trójnocne Jam Session w Sarnówku, w którym wystąpili m inn.: pianiści – Adam Makowicz, Leszek Możdżer, Artur Dutkiewicz, Krzysztof Dys, Dominik Kisiel, Michał Ciesielski, Ola Mońko – Allen, Oskar Stabno, Artur Moon; wokalistka – Joanna Knitter, perkusiści – Adam Czerwiński , Tomek Sowiński oraz Adam Golicki; basiści – Piotr Gierszewski, Piotr Kułakowski; saksofoniści – Wojciech Staroniewicz, Tomasz Grzegorski, Wojciech Bergiel; bardowie – Marek Majewski, Krzysztof Malinowski; tancerka – Anahata; oraz zespół rockowy Cochise.

Dodaj komentarz